Automatyzacja marketingu – czy jest nam potrzebna? (tekst sponsorowany)Sprzedaż internetowa na całym świecie każdego dnia rośnie w siłę. Coraz więcej osób deklaruje, iż preferuje właśnie zakupy w sieci od nierzadko długich wędrówek po tradycyjnych sklepach, w poszukiwaniu odpowiedniego produktu. W jaki sposób można jednak dodatkowo zachęcić klienta do robienie zakupów w sieci i to właśnie w naszym sklepie?

Poznaj swojego klienta

Jedną z najważniejszych rzeczy jest oczywiście poznanie upodobań klientów naszego sklepu i dostosowanie oferty do ich aktualnych potrzeb. Do tej pory gromadzenie informacji na temat kupujących w sieci polegało jednak głównie na zdobywaniu podstawowych danych demograficznych, które nie pozwalały na personalizację poszczególnych ofert. Obecnie jednak ilość dostępnych informacji jest znacząco większa, a odpowiednie ich gromadzenie, integrowanie oraz analizowanie może przynieść ogromne korzyści. Stworzenie znacznie wyraźniejszego i pełniejszego obrazu klienta jest drogą do sukcesu – wystarczy użyć odpowiednich narzędzi, które nam to umożliwią.

Postaw na automatyzację marketingu

Automatyczne gromadzenie oraz co równie ważne przetwarzanie ogromu dostępnych danych na temat potencjalnych klientów to wręcz doskonały sposób na szybkie uzyskanie świetnych efektów kampanii, które są prowadzone przez daną firmę. Automatyzacja marketingu to już nie tylko zdobywanie informacji demograficznych, ale także tych dotyczących zainteresowań konsumentów czy odwiedzanych przez nich stron internetowych. Z taką wiedzą personalizacja ofert oraz treści reklamowych dla konkretnych osób jest naprawdę prosta i co najważniejsze skuteczna.

Czy to możliwe w Polsce?

W Polsce coraz więcej firm oferuje swoje usługi w tym zakresie, ale na mocnego lidera zaczyna dość szybko wyrastać Grow Poland, który zyskuje zaufanie coraz pokaźniejszego grona klientów. Stosowane przez nich strategie, także w zakresie optymalizacji ścieżki zakupowej klienta, są nowoczesne i przede wszystkim skuteczne. Dzięki temu efektem realizowanych przez nich projektów jest wzrost liczby kupujących, a co za tym idzie również większe zyski obsługiwanych firm.

Podobało się? Chcę dać Ci więcej!

Chcesz zostać pionierem i trafić do grupy mailingowej która jako pierwsza będzie otrzymywała wszystkie ekskluzywne materiały lenkowski.net, tylko dla wybranych?

Zapisz się na newsletter i dołącz do mnie na Facebooku!