Co powinna zawierać ulotka promocyjna?Wpis sponsorowany

Dystrybucja ulotek to znany wszystkim sposób reklamowania firmy lub nowych produktów. W gąszczu różnych wizytówek, folderów i broszur trudno wyróżnić się z własnym projektem, chociaż nie jest to niemożliwe. Wystarczy orientować się w nowoczesnych metodach druku oraz dysponować kreatywnymi pomysłami. Ważne jest także zachowanie kilku zasad.

Prostota zawsze w cenie

Ulotki nie są folderami lub katalogami reklamowymi. Częstym błędem specjalistów od marketingu jest umieszczanie zbyt dużej ilości danych na jednym druku. Chaos informacyjny zniechęca potencjalnego klienta, który bez większego zastanowienia wyrzuci tego typu kartkę do najbliższego kosza na śmieci. Ulotki muszą być więc oszczędne i proste w odbiorze. Ważne, by zawierały dane kontaktowe do firmy.

Czynnikiem, który zatrzymuje wzrok klienta na danej ulotce jest przede wszystkim nagłówek. Musi być on zaczepnie i ciekawie sformułowany. Wyrażenia typu „atrakcyjna oferta”, „najlepsza propozycja” są oklepane i banalne. Przechodzień widząc tego typu hasła prawie automatycznie pozbywa się broszurki. Najlepiej działają ulotki, które jednocześnie noszą ze sobą jakąś wartość – np. posiadanie tego typu druku pozwoli na uzyskanie 5% rabatu na dane produkty.

Jakość wykonania

Niezwykle ważnym aspektem profesjonalnie wykonanej ulotki jest jakość druku. Im lepsza, tym większe prawdopodobieństwo, że potencjalny klient zatrzyma ją przy sobie. Słabo wykonane broszury wpływają niekorzystnie na wizerunek reklamowanej firmy. Kojarzą się z kiczem i natręctwem. Firma fortis.net.pl oferuje wykonywanie druków przy pomocy różnych materiałów oraz rozmaitych technik, np. cyfrowej oraz offsetowej. Ulotki mogą być drukowane na wielu rodzajach papieru i z wykorzystaniem oryginalnej szaty graficznej. Dzięki temu broszurka możne nabrać wyjątkowego charakteru.

W trakcie projektowania reklamy warto pamiętać o tym, że bardzo wymyślne kroje czcionek nie są mile widziane przez odbiorców druków ulotnych. Nikt nie chce marnować czasu na zbyt długie analizowanie tekstu. Z tego powodu warto zadbać o to, by wybrane fonty były wyraźne, czytelne i miały odpowiednie rozmiary. Warto także w tekście ulotki zamieścić konkretne informacje o pożądanym zachowaniu klientów. Odbiorcy powinni wiedzieć, gdzie i po co mogą się udać.

Inne rodzaje promocji

Nie zawsze ulotki są najlepszym rozwiązaniem reklamowym. Czasami lepiej zainwestować w inne rodzaje drukowanych gadżetów, które klient mógłby zachować lub wprost chwalić się nimi. Kreatywnie wykonane kalendarze lub zakładki do książek przyciągają wzrok i zapadają w pamięć. Ciekawym rozwiązaniem jest także rozdawanie wizytówek, kart podarunkowych lub rabatowych albo linijek. Firma fortis.net.pl oferuje także drukowanie m.in. magnesów reklamowych, podkładek pod kubki lub mysz, wobblerów, teczek, segregatorów. Czasami ładne opakowanie z intrygującą szatą graficzną będzie skuteczniejszą formą promocji niż broszurka lub ulotka.

Podobało się? Chcę dać Ci więcej!

Chcesz zostać pionierem i trafić do grupy mailingowej która jako pierwsza będzie otrzymywała wszystkie ekskluzywne materiały lenkowski.net, tylko dla wybranych?

Zapisz się na newsletter i dołącz do mnie na Facebooku!