Nazewnictwo warte miliony. (Tekst sponsorowany)Gdy kilkanaście lat temu Internet domowy wkraczał do naszego kraju nikt nie zdawał sobie sprawy z tego jak na przestrzeni lat zyska on na popularności, a przede wszystkim da możliwości zarobku. Początkowo z Internetu korzystał tylko pewien % z Nas, dziś jednak dostępny jest niemal w każdym polskim domu, co powoduje, że ta globalna sieć stała się miejscem gdzie można pozyskać nieograniczoną wręcz liczbę czytelników, znajomych czy wreszcie klientów. Skoro można tutaj pozyskać tak wielu konsumentów do swojego sklepu, to jasnym staje się dlaczego praktycznie każdy szanujący się biznes posiada swoje odzwierciedlenie w postaci biznesu internetowego, czyli najczęściej sklepu internetowego lub strony „wizytówki” firmy.

Gdy popatrzymy na „przyziemny” biznes to szybko dostrzeżemy fakt, że największą sprzedażą cieszą się te sklepy, które mają najlepszą lokalizację. Podobnie jest w Internecie, gdzie najlepiej sprzedają te sklepy, które mają największą liczbę odwiedzających użytkowników. Na tym polu trwa bardzo zagorzała bitwa, a sklepy pozycjonują swoje strony internetowe tak by znaleźć się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania, przez co liczą na zwiększoną odwiedzalność serwisu, a tym samym sprzedaż.

Jednym z elementów sukcesu są domeny internetowe czyli adresy stron WWW. Przykładem domeny jest onet.pl czy opony.pl

Niektóre z domen to nazwy własne, inne natomiast są odzwierciedleniem fraz kluczowych, na które sklepy się pozycjonują. Jeśli prowadzimy sklep ze sprzętem RTV i AGD to fantastyczną domeną byłaby domena telewizory.pl, jednak można domniemać, że jest ona zajęta.

Co więcej, najlepsze domeny internetowe potrafią kosztować kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych (w zależności od branży). Na zachodzie, ceny niektórych domen sięgnęły nawet kilku milionów dolarów ! Dlaczego ? Dlatego, że generują dochód, a jeśli firma zdaje sobie sprawę, że taka domena przyciągnie do niej miliony klientów, to będzie skłonna tyle za nią zapłacić.

Niektóre osoby, zajmują się biznesem w postaci wyszukiwania i skupowania atrakcyjnych domen, które potem odsprzedają. Czasami trzeba liczyć na łut szczęścia i zajęcie domeny atrakcyjnej jak wspomniane telewizory.pl, której wcześniej nikt nie zajął, a czasami wykazać się refleksem i zająć domenę „przyszłościową” czyli dotyczącą produktu, który dopiero co wkroczy w nasz świat za kilka, kilkanaście lat np. „mistrzostwaswiata2022.pl” lub „okularygoogle.pl”. Trzeba mieć wiedzę, szczęście, a także pieniądze do inwestycji, ale jak podkreślają „zawodowcy” w tym temacie, można na tym zarobić czasem gigantyczne pieniądze.

źródło: https://domeny.pl/

Podobało się? Chcę dać Ci więcej!

Chcesz zostać pionierem i trafić do grupy mailingowej która jako pierwsza będzie otrzymywała wszystkie ekskluzywne materiały lenkowski.net, tylko dla wybranych?

Zapisz się na newsletter i dołącz do mnie na Facebooku!