Moje konto

Marcin Lenkowski

Programowanie PHP

Software Architecture

Trener programowania

Programista Laravel

Nazywam się Marcin Lenkowski i nauczę Cię skutecznie programować. Wierzę, że dobre oprogramowanie to podstawa biznesu, a dobry programista to taki, który dobrze rozumie biznes.

Od ponad 12 lat programuję w technologiach takich jak Laravel, Symfony czy Nest, ale moja opowieść nie jest o mnie - jest o Tobie!

Jestem tu po to, by pomóc Ci pisać czysty kod, zwiększać Twoją wiedzę architektoniczną i świadomie budować Twoją karierę. Tak, by legendarne 20K nie było dla Ciebie żadnym zagadnieniem.

Ambitne? Takie jak ty!

Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi materiałami!

Zapisz się do Newslettera i otrzymuj nowe materiały video i nowe posty, które podkręcą Twoją karierę!

YouTube

Programistyczny Livestyle & Merytoryczne mięso!

Na YouTube prowadzę swój kanał, dzieląc się nie tylko merytoryczną wiedzą, ale też swoimi przemyślaniami o programowaniu. Napewno znajdziesz tam coś dla siebie!

O mnie

Software Architect & Software Developer

Miałem 14 lat, gdy grając w GTA: Vice City zrozumiałem że chcę zostać programistą i tworzyć oprogramowanie! Pierwsza książka, po którą sięgnąłem była o PHPie i tak zamiast tworzyć gry zacząłem tworzyć aplikacje internetowe... Ale kocham tą technologię do dziś!

Jestem certyfikowanym programistą Laravela i entuzjastą tego frameworka. Ostatnio jednak interesują się również Node.js w szczególności w połączeniu z świetnym polskim frameworkiem Nest.js.

Lubię czysty SOLIDny kod, ale przede wszystkim taki, który rozwiązuje problemy i osiąga cele dla biznesu. Pracuję w metodologii Test Driven Development, stosując ją nawet w Marketingu! W związku z tym Domain Driven Development jest mi bardzo bliski.

Gdzie mnie znajdziesz?

Czym się zajmuję i gdzie mnie znajdziesz
Programista na pełnej!

Nigdy nie przestanę być programistą. To moje główne zajęcie. Obecnie jestem tech-leadem w projekcie z branży medycznej. Nie realizuję zleceń, ale jeśli potrzebujesz wsparcia (np. CodeReview) z chęcią Ci pomogę!

Trener Programowania

Szukasz nauczyciela programowania z zacięciem i praktyką w boju? Dobrze trafiłeś! Na tej platformie prowadzę kursy i szkolenia programistyczne - z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Instagram

Jestem devstagramerem - albo programistą na instagramie. Dzielę się tam swoją wiedzą. Jeśli masz instagrama, koniecznie dodaj mnie do obserwujących! @lenkowski_dev

YouTube

Jestem również YouTuberem. Prowadzę swój kanał o programistycznym livestyle'u oraz dzielę się twardą wiedzą, by łatwiej mogło Ci się rozwijać. Koniecznie sprawdź mój kanał!

Tu byłem...

Pracowałem dla

Umiejętności

CODE LOVE MARKETING
 • PHP

  Programuję w tym języku od początku swojej developerskiej przygody. Choć niektórzy mówią, że ten język umiera, lubię go i kibicuję każdej, nadal pojawiającej się wersji!

  90%
 • Laravel

  Czym byłby developer, bez swojego frameworka. Moim faworytem jest właśnie Laravel. Do tego stopnia, że mogę pochwalić się certyfikatem umiejętności.

  90%
 • TDD / BDD

  Test Driven Development od czasu pracy w ASPER Brothers, stał się dla mnie czymś nieodzownym. Jeszcze bardziej go pokochałem, gdy poznałem BDD, czyli podejście do testów bliższe biznesowi! Nagrałem o tym nawet filmik, dla Escola SA.

  90%
 • Domain Driven Dev

  Być blisko biznesu, to znaczy pisać kod tak, by biznes nawet mógł go przeczytać. O tyle o ile BDD mocno w tym pomaga, to DDD jeszcze bardziej, dlatego zawsze staram się korzystać z Event Sourcingu i tworzyć kod zgodny z podejściem DDD.

  80%
 • JavaScript

  Moja ulubiona wersja Javy... Nie no, bez żartów 😂. Lubię i pracuję z tym językiem coraz częściej, ale zdecydowanie ze wsparciem TypeScripta! 

  80%
 • Nest

  Mówią że idealny framework nie istnieje... Błąd! Nest zaskakuje, nie tylko swoją dojrzałością architektoniczną, ale także tym, że opracował go... Polak! Mamy być z czego dumni!

  75%

Opinie

Otrzymane Rekomendacje na LinkedIn